top of page
Szukaj
  • aswybrzeze

Trzech nowych zawodników z licencją MŻ!W niedzielę 28 kwietnia na gdańskim mini torze odbył się egzamin na licencję MŻ. Wśród podchodzących do egzaminu znalazło się trzech adeptów ORLEN AKADEMII SPORTU WYBRZEŻE - Artur Czajkowski, Gustaw Bazydło i Nikodem Sekuła.


Wszyscy trzej nasi adepci pierw pomyślnie przeszli przez część teoretyczną, gdzie musieli poprawnie zdać test z wiedzy regulaminowej. Następnie przyszła kolej na część praktyczną, która składała się z dwóch części.


Pierwszą z nich była jazda indywidualna, gdzie zawodnicy musieli zmieścić się w limicie czasowym na cztery kółka, obierając linie jazdy w stosunku jedno pełne okrązenie po zewnętrznej lini jazdy i trzy okrążenia przy krawężniku. Po zdaniu tego zadania musieli ukończyć wyścig w czterosoosobwej obsadzie spod taśmy, również w określonym limicie czasowym.


Wszyscy nasi adepci poradzili sobie z wszystkimi zadaniami i pomyślnie przeszli przez egzamin, uzyskując tym samym licencję MŻ, która uprawnia ich do startu w zawodach rangi mistrzostwskiej PZM.


Poza naszą trójką do egzaminu podeszli Marcel Woźniak z Włókniarza Częstochowa oraz Emilian Różycki z Wawrów Stal Gorzów. Oni również uzyskali pozytywny wynik egzaminu i stali się pełnoprawnymi zawodnikami swoich klubów.


Całej piątce gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach, a także sukcesów w żużlowych karierach!

2 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


bottom of page