top of page
Szukaj
  • aswybrzeze

ORLEN Akademia po pierwszym zimowym zgrupowaniu.W dniach 26-28 stycznia adepci naszej Akademii wzięli udział w pierwszym w historii naszego klubu zgrupowaniu przed sezonem żużlowym. Głównym celem wyjazdu była integracja zawodników, budowanie tożsamości klubowej, a wszystko oczywiście z uzupełnieniem o treningi ogólnorozwojowe.


Przez trzy dni nasi adepci byli zameldowani w hotelu OSADA 49, pod Trąbkami Wielkimi. Dla kilku z nich był to pierwszy wyjazd na taki obóz i pierwsza rozłąka od rodziców.


- Grupa jest dosyć liczna i warto było ją scementować. W profesjonalnym sporcie takie zgrupowania to norma. Jeśli chodzi o szkółki żużlowe to nie wszystkie kluby to praktykują już w takim wieku. Dla nas jest to bardzo ważny czynnik. Chcemy budować klubową i te relacje, które chłopaki między sobą zbudują zaowocują w przyszłości. Miejmy nadzieję, tworząc drużynę. To także ich dzieciństwo i etap w życiu, który chcemy aby fajnie wspominali. - powiedział Jarek Hulko, trener przygotowania fizycznego Akademii.

Dzieciaki posiadały bardzo mocno rozbudowany harmonogram zajęć. Podczas nich poza treningiem ogólnorozwojowym, były też gry integracyjne. Jedną z fajniejszych atrakcji było zbudowanie wymarzonego Stadionu żużlowego z klocków LEGO.Jedną z niespodzianek było połączenie z Mistrzem Świata - Bartoszem Zmarzlikiem. Adepci mogli zadać pytania i chwilę porozmawiać z zawodnikiem Platinum Motor Lublin. Bartek zapytał też adeptów o ich przygotowania do sezonu i podkreślił jakie aspekty są ważne na tym etapie kariery. Z całą pewnością było to ogromne przeżycie dla tych małych chłopaków.
5 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page