top of page
Szukaj
  • aswybrzeze

Kacper Gomólski dołącza do sztabu Akademii!Kacper Gomólski dołącza do sztabu szkoleniowego Akademii Sportu Wybrzeże. Wicemistrz Świata Juniorów z 2014 roku będzie jedną z najważniejszych osób w sztabie, która będzie czuwała nad szkoleniem gdańskiej młodzieży. W roku 2022 Kacper ukończył kurs na Instruktora Sportu Żużlowego. W sezonie 2023 będzie również reprezentował barwy Startu Gniezno w rozgrywkach ligowych. W przeszłości popularny "GinGer" reprezentował barwy gdańskiego Wybrzeża"


- Bardzo się cieszę, że Kacper będzie w sztabie szkoleniowym naszej Akademii. Znam go od wielu lat i uważam, że jest to zawodnik posiadające znakomite umiejętności technicznej jazdy, co w przekazie dla młodych adeptów może być bardzo kluczowe na wczesnym etapie przygody z żużlem. Jego wielkim atutem jest też doświadczenie z jazdy na technicznych torach w Anglii czy Danii więc liczę, że zaowocuje i zaprocentuje to w przypadku nasze adeptów. Od kilku sezonów Kacper pomaga mi również przy organizacji wydarzeń na gdańskim mini torze, takich jak Gdańsk Speedway Camp czy Golden Boy Trophy - turnieju o puchar im. Zenona Plecha. Ma świetny kontakt z dziećmi i świetnie się z nimi dogaduje. To dla nas bardzo ważne, żeby dzieci trenujące w naszej Akademii miały dobre relacje z trenerami. Moim zdaniem to właśnie zawodnicy, którzy jeszcze kilka sezonów temu lub w dalszym ciągu uprawiają żużel znają obecne realia najlepiej i osiągają najlepsze rezultaty w kwestii szkolenia. Można zobaczyć na przykład Mariusza Staszewskiego i Kamila Brzozowskiego w Ostrowie Wielkopolskim, a w przypadku mini żużla na Pawła Parysa w Wawrowie czy Bartka Świącika w Częstochowie. My chcemy pójść tą samą drogą, posiadać młody sztab, który będzie uzupełniany wiedzą i doświadczeniem legend gdańskiego Wybrzeża, którzy będą pojawiać się na naszych treningach. - powiedział Krystian Plech, Prezes Akademii Sportu Wybrzeże.

Dla GinGera będzie to pierwsze wyzwanie w charakterze trenera w sporcie żużlowym. Chociaż w sezonie 2023 zadebiutuje na zajęciach, to w dalszym ciągu będzie czynnie uprawiał żużel, reprezentując barwy Startu Gniezno.


- Jest to nowe wyzwanie dla mnie, ale moją przyszłość wiąże ze sportem żużlowym. I chociaż nie zamierzam odwieszać jeszcze kombinezonu na kołek, to z tą myślą kończyłem kurs Instruktora sportu żużlowego. Praca z dziećmi jest czymś fajnym, bardzo lubiłem pomagać moim młodszym kolegom zarówno w Gnieźnie czy w Gdańsku, gdy tutaj jeździłem lub uczestniczyłem w wydarzeniach organizowanych przez Krystiana. Liczę, że moje doświadczenie pomoże tym młodym zawodnikom, a Gdańsk jest dla mnie miejscem sentymentalnym - tutaj mam wielu znajomych i sponsorów, którzy działają w Stowarzyszeniu, dlatego zdecydowałem się na pomoc. W tygodniu nie zapowiada się, że będę miał sporo jazdy w ligach zagranicznych, dlatego ten czas mogę spożytkować edukując młodzież, a te obowiązki będę łączył z jazdą dla Startu Gniezno, gdzie najważniejszym celem będzie awans do I ligi. - powiedział Kacper Gomólski.

Kacper poza ukończeniem kursu na instruktora sportu żużlowego, posiada też certyfikat "Profis - sport bez uzależnień", który potwierdza ukończenie kursu i znajomości podręcznika z interwencji profilaktycznej. Zagadnienia te są ważne również w kontekście zajęć dla dzieci w Mieście Gdańsku, na które kluby i akademie otrzymując wsparcie na realizację zadań obejmujących rozwój sportu na terenie Gminy Miasta Gdańska w roku 2023 wraz z prowadzeniem działań z zakresu profilaktyki uzależnień.


- Poza zajęciami na torze, ważną misją dla naszej Akademii jest też przeprowadzenie zajęć poza nim. Tutaj będziemy kładli nacisk na spotkania z legendami gdańskiego żużla, zajęcia warsztatowe czy właśnie zajęcia z edukacji z zakresu profilaktyki uzależnień. To bardzo ważne, aby wychowywać dzieci i młodzież pokazując jakie atuty posiada uprawianie sportu i jakie możliwości im to daje. Posiadanie pasji pozwala na uniknięcie złych wzorców, dlatego my również chcemy pokazać jak fajny jest żużel i jakie niebezpieczeństwo kryje się za uzależnieniem, używkami i alkoholizmem. Cieszę się, że Kacper też zaczął inwestować w swój rozwój i posiada niezbędne uprawnienia. Takie kluby jak my potrzebują wsparcia z programów grantowych, a od kilku lat w Gdańsku niezbędne jest właśnie edukowanie z podręcznika interwencji profilaktycznej, dlatego tak ważne dla nas jest posiadanie kadry, która jest zaznajomiona z tym tematem i posiada odpowiednie kwalifikacje. - dodał Krystian Plech.

Sztab szkoleniowy nie jest zamknięty, władze Akademii w dalszym ciągu prowadzą rozmowy z potencjalnymi trenerami. Uwarunkowane jest to jednak od wysokości budżetu na sezon 2023. W zajęciach brać udział będą też legendy gdańskiego Wybrzeża, które co jakiś czas będą odwiedzać mini tor.


Treningi na mini torze ruszyć mają od kwietnia. Informację o naborach, będziemy publikować w odpowiednim czasie.

331 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page