top of page
Szukaj
 • aswybrzeze

ENERGA GDAŃSK SPEEDWAY CAMP za nami!



W dniach 24 i 25 czerwca na gdańskim minitorze odbyło się jedno z najpopularniejszych wydarzeń w mini żużlu - ENERGA GDAŃSK SPEEDWAY CAMP. To już siódma edycja szkoleniowego obozu, który jest najstarszym z tego typu wydarzeń w sporcie żużlowym.


W tym roku do Gdańska ponownie przyjechały dzieciaki w różnym wieku, które trenują na motocyklach mini żużlowych. Głównym założenim campu jest umożliwienie czerpania wiedzy i informacji od najlepszych zawodników i specjalistów z dziedzin, które pozwolą młodym adeptom na początku swojej przygody. Podczas pierwszej edycji w 2018 roku dla uczestników obecny był Patryk Dudek, ówczesny wicemistrz świata. W kolejnych edycjach podczas wydarzenia gościliśmy - Emil Sayfutdinov (2019); Mikkel Michelsen, Robert Lambert i Grzegorz Zengota (2020); Tony Rickardsson, Tai Woffinden (2021); Jaimon Lidsey, Jan O. Pedersen (2022); Hans Nielsen, Patryk Dudek, Marvyn Cox (2023).


W tym roku nasze zaproszenie przyjęli - czterokrotny Mistrz Świata z USA - Greg Hancock i jeden z liderów obecnego sezonu i drużyny Falubazu Zielona Góra - Rasmus Jensen. Obaj zawodnicy byli do dyspozycji adeptów i ich rodziców, odpowiadając na pytania i ciekawość uczestników. Następnie każdy z adeptów odbył prywatną sesje treningową na torze, gdzie Greg i Rasmus udzielali wskazówek i podpowiedzi, co można poprawić. Bardzo ciekawym punktem był wykład z Gregiem, który przedstawił główne założenia dotyczące pozycji na motocyklu oraz ustawienia najważniejszych części w nim - kierownicy, dźwigni sprzęgła, siedzenia i haka.



Greg Hancock udzielający wskazówek uczestnikom ENERGA GDAŃSK SPEEDWAY CAMP.


Poza spotkaniem z zawodnikami adepci wzięli udział w wykładach z Akademią Retoryki, na których uczyli się jak zachowywać się i dokonywać wystąpień publicznych. Ten aspekt, w dobie internetu i powszechnej transmisji meczów, jest bardzo ważny i pozwoli młodym adeptom lepiej przygotować się na ten stresujący moment. Zwłaszcza, gdy są u progu swojej kariery i w ważnych momentach muszą stawić czoło obowiązkom marketingowym.


W obozie wziął udział również jedenastoletni Natan, który wygrał udział w obozie podczas konkursu, przeprowadzonego przez Sponsora Tytularnego campu - ENERGA z Grupy Orlen. Natan jest miłośnikiem motoryzacji i próbował swoich sił w motocrossie. Podczas naszego campu otrzymał wskazówki od samego Grega Hancocka i przejechał z nim kilka kółek po gdańskim mini torze.




Zwycięzca konkursu ENERGA z Grupy Orlen - Natan z Gregiem Hancockiem podczas prywatnych jazd na motcyklu.


Drugiego dnia obozu na wszystkich czekała jeszcze jedna sesja treningowa, po której przyszedł czas na rywalizację podczas treningu punktowanego. Najlepszą lekcją jest zawsze konfrontacja z innymi zawodnikami. Zawodnicy zostali podzieleni na trzy grupy - które w zależności od ich umiejętności, pojemności silnika i wieku startowali w trzech klasach.


Wyniki:


GRUPA ŻÓŁTA:


 1. Marcel Gackowski - 12 punktów,

 2. Leon Ptak - 10 punktów,

 3. Franciszek Kubacki - 10 punktów,

 4. Jan Butrym - 10 punktów,

 5. Aleksander Feter - 9 punktów,

 6. Jonasz Chądzyński - 9 punktów,

 7. Wiktor Kutyła - 7 punktów,

 8. Bartosz Bartkowiak - 6 punktów,

 9. Oliwier Fede - 5 punktów,

 10. Korneliusz Wojtkun - 5 punktów,

 11. Nikodem Martyniak - 3 punktów,

 12. Filip Rojewski - niesklasyfikowany.


GRUPA NIEBIESKA:


 1. Dorian Biedrzycki - 11 punktów,

 2. Marcel Zwierzyński - 10 punktów,

 3. Konrad Cieciera - 8 punktów,

 4. Szymon Kazaniecki - 7 punktów,

 5. Marcel Czyżniejewski - 6 punktów,

 6. Nikodem Przedpełski - 5 punktów.


GRUPA ZIELONA:


 1. Leon Szydło - 11 punktów,

 2. Oliwier Styn - 9 punktów,

 3. Bartosz Toporowski - niesklasyfikowany.



Spotkanie z Rasmusem Jensenem - Falubaz Zielona Góra.



Sponsorem Tytularnym ENERGA GDANSK SPEEDWAY CAMP była ENERGA Grupa Orlen.


Partnerem Strategicznym wydarzenia było Miasto Gdańsk.

10 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page