top of page
Szukaj
  • aswybrzeze

Akademia Sportu Wybrzeże będzie szkoliła gdańską młodzież.

Powstałe w 2020 roku Stowarzyszenie Akademia Sportu Wybrzeże osiągnęła porozumienie z GKŻ Wybrzeże Gdańsk i od sezonu 2023 będzie szkoliło gdańską młodzież na stadionie mini żużlowym w Gdańsku. Nasze stowarzyszenie będzie odpowiedzialne za szkolenie dzieci na motocyklach o pojemności 85 i 140 cm3.


  • Ostatnie dni nie były łatwe dla gdańskiego żużla, jako Stowarzyszenie zaproponowaliśmy pomoc i współpracę zarządowi GKŻ Wybrzeże. Wiemy, że czasy są ciężkie, a dla gdańskiego żużla najważniejsze jest przetrwanie pierwszej drużyny i wyjście na prostą. Dlatego chcemy pomóc i odciążyć klub zajmując się tym samym szkoleniem najmłodszych adeptów na gdańskim mini torze. Od kilku lat zajmujemy się tworzeniem wydarzeń w tej odmianie żużla, mój tata prowadził tą szkółkę we wcześniejszych latach więc czuję, że w tym obszarze mogę sporo pomóc. Chciałbym, aby w gdańskim Wybrzeżu pojawili się wychowankowie, naszą rolą będzie zadbanie o ten pierwszy etap w szkoleniu, czyli nabór, pierwszy kontakt z motocyklem i kreowanie nawyków. Następnie nasi adepci trafią do GKŻ Wybrzeże w celu dalszego szkolenia na motocyklach o pojemności 250 i 500 cm3. Wierzymy, że dzięki temu do pierwszej drużyny trafi sporo zawodników. My chcemy stworzyć takie warunki, aby na pierwszym etapie dzieciakom i rodzicom było dużo łatwiej, a także edukować i budować tą tożsamość historyczną. Według mnie to ostatni dzwonek, gdzie możemy przybliżyć jeszcze wiele wyjątkowych postaci, które rozpoczęły swoją karierę w klubie GKS Wybrzeże, a następnie na nich chodziło całe miasto. Wiem, że czeka nas ciężka praca, ale wierzę że przy przychylności wielu ludzi to nam się uda. - powiedział Krystian Plech, prezes Stowarzyszenia.


Akademia Sportu Wybrzeże wkrótce rozpocznie pracę nad organizacją stadionu mini żużlowego, gdzie do dyspozycji rodziców będzie warsztat i sala dydaktyczna. Niebawem ruszą również nabory i kontraktowanie sztabu szkoleniowego.


  • Jesteśmy już po pierwszych spotkaniach i myślę, że wkrótce będziemy mogli ogłosić nasz cały plan szkoleniowy, łącznie ze sztabem za to odpowiedzialnym. W tym momencie koncentrujemy się na organizacji budżetu, czasu zostało bardzo mało. Zapraszam wszystkich do współpracy i każdego, który chciałby wesprzeć nasze stowarzyszenie i pomóc w rozwoju tych dzieci. Myślę, że działalność dwóch osobnych podmiotów wpłynie z korzyścią dla gdańskiego żużla, gdyż my będziemy mogli się skoncentrować i przeznaczyć go w całości na szkolenie, natomiast GKŻ będzie mógł skoncentrować się na pierwszej drużynie i zabezpieczyć byt ligowy. - dodał Krystian Plech.


Każda firma, która chciałaby wesprzeć Akademię może się skontaktować ze Stowarzyszeniem poprzez adres mailowy as.wybrzeze@gmail.com i telefonicznie 695748654.


W chwili obecnej w gdańskiej szkółce mini żużlowej trenuje czterech chłopców, którzy zostaną przekazani Akademii do szkolenia. Akademia Sportu Wybrzeże natomiast na wiosnę planuje rozpocząć nabory w Województwie Pomorskim, aby dzieci trenujących było więcej.Na zdjęciu u góry Prezes Stowarzyszenia - Krystian Plech, Dariusz Stenka, Jarosław Olszewski, Mirosław Berliński i Leszek Marsz wraz z adeptami mini żużla.

31 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page